جواهر فلورین

فلورین یکی از کانی های نادر و کمیاب سطح زمین بوده که میانگین آن در پوسته زمین حدود 300 پی پی ام می باشد. نام این سنگ قیمتی هم اکنون در هجدهمین رتبه از کانی های فراوان به چشم می خورد.

نام این کانی از واژه لاتین Fluere به معنی جریان و فلاکس گرفته شده است. این کانی با فرمول شیمیایی CAF2 مهمترین کانی فولوئور در طبیعت می باشد که در رنگ های زرد، سبز، صورتی، آبی، بنفش و سیاه نیز دیده می شود. بلورهای این کانی به صورت نیمه شفاف و دارای جلای شیشه ای بوده وسختی آن حدود 4 موس گزارش شده است. این کانی علاوه بر مصارف زینتی در ساخت سیستم های تهویه هوا و سرد سازی کاربرد وسیعی دارد.

همچنین برخی محققین استفاده از گاز فلورین در ساخت موشک های نظامی بررسی کرده اند، چراکه دارای ضربه بسیار بالایی می باشد.

کانی فلورین در صنعت کاشی سازی متالوژی و ساخت آلومینیوم نیز کاربرد های بسیاری دارد.

فلورین خواص و فواید درمان جسمی از جمله آن می توان به تاثیر در درمان بیماری ها مغزی و عوارض آن اشاره کرد، همچنین با رشد مشکلات ذهنی موجب رشد و افزایش قدرت فرد شود. این سنگ در بهبود بیماری هایی همچون التهابات مفصلی و استخوانی، همچنین آرتروز کاربرد دارد و سبب تسریع در بهبود زخم ها می شود همینطور کبد را تقویت کرده و موجب افزایش تمرکز حواس می گردد.

در خصوص خواص و فواید روحی فلورین می توان گفت که این سنگ شم و الهام ما را در مسائل مربوط به انتخاب دوست و همنشین در مسیر زندگی تقویت می کند.